V októbri uplynie presne rok od chvíle, kedy som sa stal súčasťou jedinečného, ambiciózneho a najmä ľudského projektu, zastrešeného občianskym združením IPčko.sk. K tomuto rozhodnutiu ma motivovali 3 hlavné dôvody. V prvom rade som hľadal spôsob, ako zmysluplne stráviť svoj voľný čas. Tiež ma lákala možnosť pomôcť druhému človeku uľahčiť jeho častokrát zložitú a náročnú situáciu. No a v neposlednom rade, chcel som na vlastnej koži vyskúšať, aké to je venovať sa poradenstvu a pomoci druhým, teda venovať sa niečomu, čo ma fascinuje a čo som zároveň aj vyštudoval.

Dnes, s odstupom času, môžem smelo a s radosťou konštatovať, že všetky dôvody, respektíve očakávania, s ktorými som do IPčka prichádzal, sa naplnili. Je príjemné žiť s vedomím, že svoj voľný čas trávite užitočným spôsobom. Ešte príjemnejšie je, ak vám klient za vašu službu poďakuje s tým, že sám cíti, že ste mu skutočne jeho situáciu pomohli zvládnuť. Významnou je tiež praktická skúsenosť s výkonom zmysluplnej pomáhajúcej profesie.
Moje pôsobenie v IPčku mi však dalo ešte viac. Hneď na začiatku som si prešiel užitočným vzdelávaním šitým na mieru, vďaka ktorému som sa skutočne cítil byť pripravený vykonávať tak zodpovednú činnosť. Vedenie sa zároveň snaží o náš ďalší profesionálny i osobnostný rozvoj formou supervízií, ako aj ďalších vzdelávacích aktivít. No predovšetkým, mal som (a mám) možnosť spoznať veľa zaujímavých ľudí a nadviazať nové priateľstvá. IPčko je jednoducho miestom, kde sme si jeden druhému kamarátom a kde nachádzajú podporu nie len jeho klienti, ale aj samotní jeho členovia.
Takže, aké je to byť súčasťou IPčka? Vyplňte náš formulár a som si istý, že veľmi rýchlo prídete na túto odpoveď sami. Za seba môžem úprimne skonštatovať, že ide o veľmi obohacujúcu životnú skúsenosť. Ak máš záujem pôsobiť v pomáhajúcej oblasti či jednoducho pomáhať druhým, neváhaj. Tešíme sa na teba! ☺

Michal – poradca IPčko.sk