Už čoskoro budú môcť návštevníci stránky IPčko.sk pozorovať prvé zmeny, ktoré sa tento rok pre nich pripravujú. Na 17. februára máme prichystanú novú chatovaciu aplikáciu. Doteraz sme používali chatovacieho agenta od našich kamarátov z Livechatoo, ktorí boli voči nám veľmi ústretoví a výrazne nám pomohli najmä v našich začiatkoch. Už od začiatku fungovania IPčka sme chceli byť ľuďom, ktorí nám píšu k dispozícii vždy, keď nám to možnosti dovolia. A tak sme robili všetko preto, aby sme každý deň od siedmej rána až do polnoci boli online a pripravení poskytovať pomoc tým, ktorí to potrebujú.

Postupne sme však prišli na to, že chceme byť k dispozícii aj všade. Rovno vo vrecku. A tak bola na svete nová výzva. Ani na chvíľu sme neváhali, keď bola vyhlásená súťaž ReŠtart Slovensko 2013. Centrum pre filantropiu oslovovalo občianske projekty, ktoré hľadajú webové a mobilné riešenia. Prihlásili sme sa a v prvom kole súťaže sme sa uchádzali o postup do finále spoločne s ďalšími 26 uchádzačmi. Náš projekt sme podľa našej túžby byť ľuďom k dispozícii stále a tam kde to potrebujú nazvali „VŽDY a VŠADE – pomoc na dosah“.
Vďaka hlasom našich fanúšikov sme potom 26. októbra postúpili medzi desiatich finalistov. V tejto fáze sme získavali od ľudí podporu pomocou darov, hlasov a facebookovských like-ov. Každý deň sme našim fanúšikom pripomínali, aby za nás nezabudli hlasovať. Hlasy pribúdali naozaj každý deň a miestami to boli naozaj preteky.
15. novembra sme sa so všetkými finalistami stretli v Žiline na podujatí zvanom Hack Camp. Okrem možnosti spoznať mnoho skvelých ľudí stojacich za skvelými projektami sme mali možnosť zlepšiť, sfunkčniť a vymyslieť to, ako by mala vyzerať práve tá naša aplikácia. Vytvorili sme prvé náčrty, domýšľali sme funkcie a robili všetko pre to, aby sme mohli vytvoriť takú aplikáciu, z ktorej budeme mať radosť my, aj všetci ľudia, ktorí navštívia IPčko.sk.
Počas víkendu sme okrem tvrdej práce zažili aj kopec srandy a vypočuli si pár veľmi zaujímavých prednášok zameraných na to, aby boli výsledky našej práce čo najlepšie. Centrum pre Filantropiu a mnoh ďalších partnerov tento víkend pripravilo naozaj bravúrne a my sme sa z neho vracali vo výbornej nálade.
Už len pár týždňov ostávalo do konca hlasovania a my sme usilovne naháňali hlasy, propagovali IPčko.sk a neúnavne vymýšľali nové a nové spôsoby ako osloviť čo najväčšie publikum. Portál ľudiaľuďom.sk dostával pod tlakom návštev našich fanúšikov poriadne zabrať :-). Zvládol to však na jednotku.
Pár hodín pred vyvrcholením súťaže to vyzeralo naozaj zaujímavo. Všetko naše snaženie sa zakončovalo slávnostným galavečerom, ktorý sa konal dva dni pred Mikulášom v Design Factory v Bratislave. Vzácnych hostí z veľkých slovenských firiem, organizácii a nadácii sme pri príchode vítali za stolmi, pri ktorých sme prezentovali náš projekt VŽDY a VŠADE. K dispozícii sme mali náhľad na mobile, našu webovú stránku a propagačné materiály. Celkom nečakane sme si precvičili aj našu angličtinu, keďže sme počas večera zistili, že nás svojou návštevou poctili viacerí hostia z americkej ambasády. Vysvetliť, čo je to IPčko.sk po anglicky je naozaj zaujímavá výzva :-).
Po prezentácii pri stoloch nasledovali príhovory a prezentácie na pódiu. Počas prezentácii finalistov sme jedným okom sledovali stav hlasovania na našich mobiloch. Portál ľudiaľudom.sk má totiž tiež vlastnú aplikáciu, pomocou ktorej sa dá nielen hlasovať za finalistov ReŠtartu, ale aj posielať dary na rôzne výzvy darcovského portálu. Na úplný záver sa k slovu dostalo aj IPčko.sk a v tandeme Filip a Janka sme odprezentovali náš projekt, ktorý publikum očividne zaujal.
Po vystúpení kapely napokon nasledovalo vyhlásenie výsledkov, kde sme zožali úspech a okrem ceny Nadácie Orange sme vyhrali titul ReŠtartér Šampión 2013.
Táto výhra nás nesmierne potešila a z úspechu čerpáme radosť do našej práce dodnes. Na vyhlasovanie nás prišiel povzbudiť aj náš podporovateľ Laco Kossár z Nadácie Provida. Vďaka ReŠtartu a CpF sa nám podarilo získať prostriedky na splnenie nášho zámeru. Najväčším úspechom celého tohto pekného obdobia v živote IPčka bolo číslo 4357. Presne takýto počet hlasov sme totiž dostali. Dostali sme ho od ľudí, ktorí nám fandia. Od tých, ktorí nám veria a ktorí nás podporujú. Vyhrali sme vďaka vám. Zistili sme, že máme mnoho priateľov a fanúšikov. A to je pre nás najväčšia výhra.
Filip