Za posledné obdobie sa stalo toho veľa. Každý jeden z nás robí chyby, či už malé alebo veľké no sú tu. Mnoho z nás si ani neuvedomuje kedy tú chybu urobí. Niekomu to je úplne jedno. No mne nie. Mnohokrát ani neuvidím, že svojím rozhodnutím urobím chybu. Chybu, ktorá veľmi bolí okolie.

No ja som sa v daný okamih rozhodla tak ako som chcela, tak ako je pre mňa najlepšie. Lenže moje okolie to nechápe. V poslednej dobe počúvam od blízkych len samé výčitky a urážky, ponižovanie. Posledných pár dní mi behajú hlavou samé otázky

Prečo za svoje rozhodnutie, ktoré bolo pre mňa správne trpím ?
.. Je tu ešte niekto komu na mne záleží ?
.. Načo mám žiť takýto život, kde ma nikto nechápe ?…

Mám tisíce otázok a myšlienok. Tí, ktorí stoja pri mne mi často hovoria, že som sa zmenila, že už nie som to ja tá, ktorá bola vždy za každú srandu nevedela čo je to smútok, slzy .. Vždy som mala úsmev na tvári nech bolo čo bolo. Ale teraz nie, bolesť mení ľudí. A ja mám pocit, že na mňa je tej bolesti už mnoho. Nikdy by ma nenapadlo, že pre moje rozhodnutie ma matka odsúdi,  a začne ma nenávidieť .. Vždy som závidela tým, ktorí mi povedali, že majú s rodičmi krásny vzťah. Ja nie.. Aj keď si v hlave poviem, preboha zvládla si aj horšie zvládneš aj toto a časom to bude lepšie..

Nemám silu a možno ani chuť ísť ďalej. Stále sa biť s prekážkami, ktoré nám život pridelí .. Už nie som tá silná čo všetko prekoná .. Už nie ..