Posledný deň v roku je pre väčšinu z nás dňom bilancovania! Pre nás bol rok 2013 plný ľudských príbehov, radosti a nádeje.
Ďakujeme vám všetkým za dôveru a podporu!

Náš projekt internetovej poradne IPčko.sk sa stáva stabilnou podporou pre mladých v čase, kedy sa cítia sami.
Naše občianske združenie Inštitút PRIJATIA prinieslo aj ďalšie nové projekty (IMAGE, ako aj osvetovú kampaň NEBOJ SA BYŤ NORMÁLNYM!), začali sme veľmi aktívne pomáhať OZ Provida s projektom TVOJ BUDDY pre deti a mladých z detských domovov, ako aj iným organizáciám cez kurz Základy projektového manažmentu, ktorý sme partnersky realizovali s OZ PERSONA.
V tomto roku sme získali množstvo ocenení od vás aj od našich kamarátov z rôznych organizácií.
Hneď prvým bolo ocenenie MOST – NAJLEPŠÍ PROJEKT ROKA od Rada Mládeže Slovenska a čitateľov SME. Toto ocenenie bolo pre nás najväčším povzbudením v čase, kedy sme nevedeli, ako ďalej pokračovať, pretože nám na našu prácu chýbali finančné zdroje. 
Túto našu neistotu neváhal vyriešiť Lacko Kossár z Nadácie PROVIDA, ktorá sa zároveň stala našim BUDDYM, za čo jej veľmi ĎAKUJEME – nešlo by to bez vás.
Už od nášho vzniku nám výdatne pomáha OZ PERSONA. Ich pomoc sa nedá ani vymenovať, pretože sme si veľmi blízki.
Centrum pre trening a rozvoj  (www.ctar.sk) nám pomáhala so starostlivosťou o dobrovoľníkov a Deniska sa stala našou expertnou oporou pri riešení naročnejších problémov pri chatovaní a nielen to. Partnersky spolu realizujeme projekt IMAGE, a pomáhajú nám kaučingom aj pri príprave rôznych metodík. Veľmi dúfame, že pojdeme spolu ďalej v roku 2014.
Po celý čas sme sa mohli oprieť o našich kamarátov z portálu ľudiaľuďom.sk – ďakujeme za ochotu a priateľký prístup a povzbudenia.
Prístav nádeje, o.z. nám udelilo cenu Zrnko pomoci! Málokedy sa stane, že iná organizácia chce len tak upozorniť na to, že aj iní robia niečo zaujímavé. Prístav nádeje sa venuje osobám zo zdravotným znevýhodnením, no ich prístup k iným je školou lásky, akú nenájdete málokde. Ďakujeme! 
Musíme sa poďakovať portálu TOPKY.sk za ich nadšenie pre náš projekt a obrovskú mediálnu podporu. Podobne aj TASR a ich portálu ŠKOLSKÝ SERVIS za veľký mediálny priestor. 
Marošovi Černému – redaktorovi RTVS, že nám tak veľmi fandí.
Si super Maroš, ďakujeme)

V závere roka sme mali možnosť zúčastniť sa programu ReStart Slovensko. Bola to pre nás veľká výzva a možnosť ukázať, že sme ŠAMPIÓNI
Ďakujeme! Taktiež sme dostali ocenenie od Nadácia Orange, ktoré veľmi potešilo. Dík.

Občas sme pri financovaní nášho projektu ťahali za kratší koniec a inokedy nás veľmi ochotne podržali konkrétni ľudia, ktorých nám nedá nespomenúť:
rodina Hricová, L. Bokorová, K. Porubská, I. Ochránková, K. Vincová, D. Holovičová, J. Švec,… – veľmi pekne ĎAKUJEME!

Veľké ĎAKUJEM patrí aj Jarke Kmecovej (www.dare.sk) za jej účtovné služby a vlastne nie len za ne. Ďakujeme, že je taká naša opora pri komunikácii s úradmi, inštitúciami a donormi.
Chceme ešte poďakovať našej grafickej podpore v roku 2013 našim grafikom, fotografom,… ďakujeme za trpezlivosť a nadšenie pre IPčko.
A Vám, naši priatelia, ďakujeme za všetky lajky k našim príspevkom na fb, zdieľanie, hlasovanie a rozširovanie info o našej práci.
Ďakujeme a prosíme o podporu aj v ďalšom roku.
IPčkári vytvorili veľmi dobrý a kvalitný tím. Máme skvelých dobrovoľníkov – na vás stojí celý náš projekt. Zrejme nedokážeme oceniť to, čo robíte, keď dávate kus srdca a času pre iných, neznámych mladých. ĎAKUJEME!
Pripravili sme množstvo prekvapení, vylepšení: nový chat, IPčko.sk aj v mobile, budeme vás prosiť o 2%, chystáme nové kurzy IMAGE, navštívime veľké množstvo škôl, určite pripravíme nové videá…
Tešíme sa veľmi na to, čo nás čaká.
Ďakujeme za všetko a prajeme nádherný rok 2014!
IPčko tím