4015. Toľkokrát naše tri linky dôvery – IPčko.sk, Krízová linka pomoci a Dobrá linka – pomohli ľudom všetkých vekových kategórii počas mesiaca november.

Je to veľa, či málo? Zavisí od toho z akého uhlu pohľadu sa na to pozrieme, s určitosťou však môžeme povedať, že v celej histórii IPčka sme počas jedného mesiaca nezaznamenali viac kontaktov.

A práve preto sa náš podcast hmmm… v najnovšej epizóde pozrel, či skôr započúval na odpovede k otázkam prečo je to tak, kto a s akými témami sa na nás obrátil, ako sa dá toto číslo interpretovať a prečo rekordy padajú vždy v novembri. Našou hostkou bola psychologička a koordinátorka Krízovej linky pomoci a chatovej poradne IPčko.sk Mgr. Lenka Nemcová.

Ak by ste nemali čas počúvať, prikladáme aj tu zopár čísel:

V novembri 2020 sme spolu poskytli 4015 pomáhajúcich kontaktov. Z toho pochádzalo 3126 kontaktov od vekovej kategórie do 18 rokov, teda deti a mladí ľudia.

Témy u mladých ľudí do 18 rokov:

Pocity osamelosti – 27%
Myšlienky na samovraždu a samovražedné tendencie – 21%
Domáce násilie a sexuálne zneužívanie – 14%
Rovesnícke vzťahy – 12%
Depresia – 9%
Partnerské vzťahy – 4%
Stres a psychosomatika – 4%
COVID 19 v rodine – 3%
Rodinné konflikty – 3%
Iné – 3%

Nezostávajte so svojimi ťažkosťami sami a využite pomoc odborníkov: ⌲ IPčko.sk ⌲ Dobrá linka ⌲ Krízová linka pomoci, 0800 500 333

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach: ⌲ Facebook ⌲ Instagram ⌲ Youtube ⌲ podcast[@]ipcko.sk

Ak sa Vám naša práca páči a považujete ju za dôležitú, budeme veľmi vďační za Vašu pomoc: ⌲ Patreon (pre pravidelnú podporu) ⌲ Darujme.sk (pre podporu celého občianskeho združenia IPčko)

Naše Študijko si môžete aj prenajať! ⌲ Chcem vedieť viac

hmmm… pre Vás pripravujú: ⌲ Moderátor a realizácia: Marek Franko ⌲ Produkcia a odborný dohľad: Mgr. Lenka NemcováPhDr. Marek Madro, PhD. a PaedDr. Zuzana Juráneková.

Apple Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Youtube ¦ PodBean ¦ RSS