Počas jarnej koronakrízy to bolo iba dočasné riešenie. Avšak na jeseň, keď udrela druhá vlna, ho väčšina žiakov, študentov a pedagógov musela prijať za svoje. Dištančné vzdelávanie online formou, alebo inak vyučovanie na diaľku pomocou video-aplikácii, je dnes realitou našich škôl. Niekto si možno povedal „konečne“, väčšine však narobilo a dodnes robí na tvárach vrásky. Pretože akokoľvek je digitalizácia vítaná, trieda a call, či meeting nie sú to isté.

Aj preto sme sa v našej podcastovej sérii Dobro v dobe krízy rozhodli rozprávať o tom, prečo výučba prebieha inak ak sa jedná o offline a online prostredie, v čom bola okrem štúdia užitočná aj fyzická prítomnosť v škole, čo pomáha pri dištančnom vzdelávaní a pri učení sa doma, kde nás stále drží pandémia Covid-19 a aké pozitívne zmeny môže táto skúsenosť priniesť do nášho školstva. Našou hostkou bola špeciálna pedagogička a koordinátorka projektu Online terénna práca PaedDrZuzana Juráneková.

Naši online terénny pracovníci pre Vás pripravili rady ako úspešne zvládnuť dištančné vzdelávanie, všetky si ich môžete prečítať TU.

Nezostávajte so svojimi ťažkosťami sami a využite pomoc odborníkov: ⌲ IPčko.sk ⌲ Dobrá linka ⌲ Krízová linka pomoci, 0800 500 333

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach: ⌲ Facebook ⌲ Instagram ⌲ Youtube ⌲ podcast[@]ipcko.sk

Ak sa Vám naša práca páči a považujete ju za dôležitú, budeme veľmi vďační za Vašu pomoc: ⌲ Patreon (pre pravidelnú podporu) ⌲ Darujme.sk (pre podporu celého občianskeho združenia IPčko)

Naše Študijko si môžete aj prenajať! ⌲ Chcem vedieť viac

hmmm… pre Vás pripravujú: ⌲ Moderátor a realizácia: Marek Franko ⌲ Produkcia a odborný dohľad: Mgr. Lenka NemcováPhDr. Marek Madro, PhD. a PaedDr. Zuzana Juráneková.

Apple Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Youtube ¦ PodBean ¦ RSS