Voľby, to nie je len tak. Možno si niekto myslí, že je to zbytočnosť, alebo formalita, pre iného je to skôr šport a bojová aréna, ale v skutočnosti je to najmä zodpovednosť. Aj preto sme veľakrát zneistení, sklamaní, nahnevaní ak nami zvolení verejní zástupcovia nerobia to, čo by sme si predstavovali. Alebo sme naopak nadšení, ak uspeje niekto, komu fandíme a veríme, že dá veci do poriadku. Jednoducho nám na veciach verejných záleží.

Aj keď sa však snažíme uvažovať najmä racionálne, musíme si priznať, že voľby a politika sú v dnešnej dobe najmä o emóciách. Pri nich platí, že keď je ich už veľa, keď sa miešajú a idú proti sebe, tak nastáva zmätok, napätie a úzkosti, A presne o tom nám už niekoľko mesiacov píšu deti a mladí ľudia. Či už sú sami znechutení udalosťami posledných rokov, alebo videa sklamanie a neistotu z budúcnosti aj u svojich rodičov. Či chceme, alebo nechceme, politika a veci verejné na mnohých z nás silne doliehajú.

Aby sme lepšie pochopili prečo to tak je, ale aj prečo je sledovanie politiky a účasť na voľbách dôležitá a ako zvládnuť emócie aj konflikty, ktoré často vyvoláva, pozvali sme si do podcastu skúseného psychológa, facilitátora a mediátora konfliktov z mimovládnej organizácie PDCS Dušana Ondruška.

Týmto Vás aj povzbudzujeme aby ste šli voliť. Ak však ešte váhate koho, pomôcť Vám môžu záznamy z našej kampane HYBAJ VOLIŤ, v ktorej sme sa pýtali zástupcov politických strán na ich programy a predstavy o starostlivosti o duševné zdravie a prácu s mládežou. Rovnako si môžete vypočuť aj podcasť [madrovanie] o tejto kampani.

Ďakujeme, že nás počúvate a veľmi si to vážime. Ak by ste nás chceli aj podporiť môžete tak urobiť pomocou 2% z Vašich daní, alebo programu Patreon. Zdieľať a odporúčať nás môžete aj cez Facebook a Instagram a kontaktovať aj mailom na adrese podcast@ipcko.sk.

Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Stitcher ¦ PodBean ¦ RSS