Príliš veľa myšlienok v hlave ma prinútilo sadnúť si a dať ich na papier. Aby sa lepšie utriedili a ľahšie sa s nimi (spolu)pracovalo. Vzťahy sú niečím, čomu rozumie každý a pri tom ich nikto nechápe. Stretávam sa s nimi denne na chate, v bežnom živote, v knihách, filmoch.. sú všade.

A aj tak mám stále otázky, na ktoré neviem odpoveď. Prečo niektoré vydržia a niektoré sa zničia?

Čím viac nad tým premýšľam, tým viac otázok mám. A odpovede neprichádzajú. Každý má tú svoju vlastnú odpoveď na šťastný vzťah. Niekto by mi povedal, že to je láska, ktorá drží vzťah pokope. Ďalší, že je to rozhodnutie zostať s milovaným človekom, aj keď prežívajú zlé obdobie. Odpoveďou môžu byť spoločné záujmy, peniaze, sex, vypočítavosť, hrdosť, tvrdohlavosť, strach, zvyk.. hocičo, na čo si len spomeniete.. to všetko drží ľudí pri sebe.

Veľa vzťahov však v dnešnej dobe končí príliš skoro. Ľudia nebojujú za svoju lásku. Prečo? Lebo boj vyžaduje aktivitu, nielen prijímať, ale hlavne dávať. A teraz je skôr trendom materializmus, mať všetko a ideálne bez práce. Tak je to aj so vzťahmi. Nejde to s jedným/jednou pôjde to s niekým iným. Vzťahy sa striedajú, ľudia sa k sebe vracajú, aby sa následne mohli znovu rozísť. Hľadajú šťastie, lásku.. alebo len niekoho, kto im pomôže, ale komu už oni pomôcť nechcú.

Viete, čo je úplne super? Že to môžeme zmeniť.. môžeme vystúpiť z radu, ujasniť si, čo chceme a trvať na tom. Hoci to bude ťažká práca a veľakrát spadneme, myslím si, že to bude stáť za to. Odmenou nám budú vzťahy, ktoré budú založené na láske a úprimnosti, vzťahy bez masiek.. čisté.

Sme v tom všetci spolu.