Myslíte si, že psychológia je zbytočná? No, Vy možno nie, keďže si čítate tento článok na stránke psychologickej poradne. Ale veľa ľudí si to myslí. Samozrejme, nechceme brať nikomu názor, ale my už sa tej psychológii nejaký ten rôčik venujeme a vidíme, že psychológia nielen že nie je zbytočná, ale ak sa robí dobre, tak zachraňuje aj životy.

Ale ako ju robiť dobre? A kde sa to naučiť? Takúto otázku si kladú nielen mnohí študenti, ale aj ďalší vyštudovaní psychológovia, ktorých nočnou morou je predstava, že nedokážu svojim klientom pomôcť, či budú dokonca označený za tzv. toxických, teda za tých, ktorí skôr sami potrebujú pomoc.

No ale opäť, nechceme sa nejak moc vnucovať, čo vyťahovať, ale našou linkou dôvery už prešiel nejeden mladý psychológ a z väčšiny sú dnes skúsení odborníci, ktorých len tak niečo neprekvapí a sú pripravení riešiť akýkoľvek problém, ktorý im ich klienti prinesú. A je jedno, či sa jedná o deti, mladých ľudí, dospelých, alebo dokonca niekoho v ohrození života, či v inej situácii.

Ich skúsenosť z poradne IPčko.sk – teda stovky a tisíce chatov, príbehov a nečakaných situácii – ich pripravila na kariéry klinických, školských, alebo poradenských psychológov, psychoterapeutov a ďalších profesionálov v pomáhajúcich oblastiach naozaj kvalitne a mnohí na túto prax nedajú dopustiť.

My sme samozrejme šťastní, že sme im pomohli nielen profesíjne, ale aj osobnostne vyrásť a uplatniť sa vo svojom odbore. IPčko je tu však aj naďalej a klienti neustále prichádzajú a hlavne pribúdajú.

A preto nastal opäť ten čas, kedy hľadáme nových kolegov. A aby sme tých, čo ešte váhajú, alebo pochybujú či sa k nám prihlásiť presvedčili a ešte viac namotivovali, pozvali sme so do hmmm… našich kolegov Dominiku Rajznerovú, psychologičku a koordinátorku chatovej poradne a psychológov Barboru Boďovú a Borisa Katrušína. Rozprávali sme sa nimi nielen o tom ako prebieha nábor, podľa čoho vyberáme najlepších uchádzačov, čo sa deje na vzdelávaní a aké to je byť po prvýkrát na chate, ale aj o tom, čo si myslia o psychológii a ako ich táto práca zmenila.

A aby sme nezabudli, Dominika na záver pridá aj tajný tip pre záujemcov, ktorý im pomôže dostať sa medzi nás!

Ďakujeme, že nás počúvate a za to, že nás zdieľate a odporúčate aj na Facebooku a Instagrame. Kontaktovať nás môžete aj cez podcast@ipcko.sk a ak náš podcast rovnako ako my považujete za užitočný a potrebný môžete ho podporiť pomocou platformy Patreon. Ale ak vám tento spôsob nevyhovuje, v týchto dňoch môžete nielen nám, ale aj celému občianskemu združeniu IPčko darovať 2% z vašich daní.

Vopred obrovská vďaka!

„Tento diel bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality“.

Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Stitcher ¦ PodBean ¦ RSS