Dlhšiu dobu som tak rozmýšľala, že kam dnes môže ísť mladý človek, ak zrovna neinklinuje k zafajčeným priestorom plným ľudí, ktorí nie sú práve najtriezvejší. Zistila som, že minimálne v hlavnej dedine Slovenska je dosť veľký problém nájsť také miesto. Mladí sa radi prechádzajú po uliciach a sadnú do prvého podniku, ktorý stretnú. Aj ja som sa tak raz v piatok prechádzala po obchodnej a všimla som si jeden nový podnik….

Vraj nejaký UPSIDE.

Hm…. Zaujímavý názov, idem sa tam teda mrknúť. Trošku s obavami vstupujem do priestoru, ktorý ma očarí na prvý pohľad. Keby tak vyzeral muž, som zamilovaná až po uši 🙂 Vošla som teda dnu a hneď ku mne pribehla mladá usmievavá dievčina a srdečne ma privítala. V klube vládla príjemná atmosféra. Dobrovoľníci sa usmievali, venovali svojim hosťom. Kto chcel, hral spoločenské hry, kto chcel, mohol si čítať, či pozorovať rybky alebo kraba Ruda alebo si zahral stolný futbal. Možností, ako využiť svoj čas v UPSIDE je naozaj dosť. A ak má niekto potrebu porozprávať sa, dobrovoľníci sú k dispozícii. Samozrejme, hostia neostanú „nasucho“. Hosťujúci pripravia kofolu, kávu, horúcu čokoládu, či iné nealko dobroty.

A čo je na tom najlepšie? Všetko je to za dobrovoľný poplatok. Kto môže, zaplatí, kto nie, nikto naňho krivo nebude pozerať. A prečo? Pretože UPSIDE je tu pre všetkých – mladších, či starších, či duchom mladých, bohatých i tých menej bohatých. Lebo veď bohatstvo sa nemeria iba množstvom materiálnych vecí či peňazí 😉 Osobne, keď som v UPSIDE, zastaví sa pre mňa čas. Prídem tam v sobotu o 16:00 a len takým lúsknutím prsta je zrazu 22:00 a ja zisťujem, že už musím ísť, lebo klub zatvárajú. Cítim sa tam naozaj veľmi príjemne, lepšie ako doma 🙂 Nikto ma do ničoho nenúti, ľudia sú príjemní, venujú sa mi a ja cítim, že sú tam pre mňa.

Ak mi neveríš, príď sa pozrieť a vyskúšaš si to na vlastnej koži. Lebo to nevymyslíš.

To je proste fakt.                                                                                      

Nezábudka