Kalendár…

…ten najstarší známy vznikol v Egypte, štyri storočia pred Kristom. V Európe zaviedol počítanie kalendára mních Dionysius Exiguus v roku 532 a roky sa začali počítať od narodenia Ježiša Krista. V roku 1582 sa začal používať gregoriánsky kalendár.

Naša organizácia pomáha mladým ľuďom v krízových situáciách už piaty rok.

Denne sme však svedkami fantastických príbehov mladých ľudí, ktorí napriek okolnostiam v živote bojujú zo všetkých síl.

Táto ich sila je pre nás veľkou inšpiráciou.

Kalendár 2017, navrhli mladí ľudia
, ktorí využili naše služby a vďaka nim naštartovali svoj život nanovo.

Všimli sme si, že veľa mladých ľudí, ktorí sa na nás obracajú s prosbou o pomoc, skrýva v sebe množstvo talentov. Vieme, že mnohým z nich kresby pomáhajú udržať sa pri živote. Chceli sme, aby práve tieto obrázky boli ozdobou nášho tohtoročného kalendára 2017. Vďaka tomu sa o šikovnosti a nadaní mladých môže dozvedieť množstvo ľudí. Svojim talentom tak môžu potešiť každého, kto v tejto uponáhľanej dobe bude chcieť vedieť, aký je dátum. Niektoré časti kalendára zase doplnili poradkyne z našej internetovej poradne, ktoré denne dobrovoľnícky zasahujú na pomoc mladým v krízových situáciách.

Ku všetkým kresbám, maľbám a grafikám ich autori pripísali aj malé želanie pre čitateľov.

Nástenný kalendár vo veľkosti A4 si môžete objednať za dobrovoľný príspevok TU.

Naše náklady na výrobu (grafika, väzba a tlač) jedného kalendára sú vo výške 7,- eur. Plus v niektorých prípadoch musíme pripočítať aj poštovné náklady.

Keďže chceme, aby Vám kalendár prinášal čo najväčšiu radosť, ponúkame Vám aj príležitosť znásobiť ju ešte dobrým pocitom z pomáhania iným. Chceme Vás poprosiť, aby ste svoj kalendár a naše služby pomoci podporili vyššou sumou.

Váš príspevok môžete poslať na náš účet – SK89 1111 0000 0012 1187 8002.

Nezabudnite do poznámky ku platbe napísať kalendar_a vaše meno. Len tak budeme vedieť veľmi rýchlo príspevok  spárovať s objednávkou a kalendár Vám hneď pošleme.

Objednané kalendáre môžete očakávať v priebehu pár ďalších dní.

Veríme, že kalendár bude Vašim sprievodcom v celom ďalšom roku.