Koncom leta 2019 žilo Slovensko témou sexuálnych predátorov na internete. Prvé zábery z pripravovaného dokumentu V síti, premiéra filmu Kto je ďalší, priame skúsenosti youtuberov a influencerov z rizikových sociálnych sietí a žiaľ aj reálne príbehy sexuálneho zneužívania detí v online aj offline svete rozpútalo množstvo ostrých diskusii o pedofílii, sexuálnej deviácii, škodlivosti internetu a samozrejme aj výchove detí.

Dnes, keď vášne utíchli, sme sa rozhodli k tejto téme vrátiť a pozrieť sa ňu pohľadom psychológov poradne ipcko.sk, na ktorých sa deti v ťažkostiach dennodenne obracajú.

Skutočne je internet plný sexuálnych predátorov? Kto je v najväčšom ohrození? Ako prebieha komunikácia medzi predátorom a dieťaťom, ako sa dieťa nechá presvedčiť k zaslaniu nahých fotografii? A aká je úloha rodičov a aké chyby robia tvorcovia a novinári pri mediálnej prezentácii tejto témy? Na to všetko odpovedal programový riaditeľ internetovej psychologickej poradne pre mladých ipcko.sk PhDr. Marek Madro.

Podcast hmmm… vzniká dobrovoľnícky a vo voľnom čase, ak sa vám naša práca páči, podporiť nás môžete tu:
https://ipcko.darujme.sk/3057/

Ak máte záujem o nahrávanie v štúdiu, viac informácii nájdete tu:
https://ipcko.sk/prenajmite-si-studijko-na-nahravanie-podcastu/

Ak máte nápady alebo pripomienky, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese podcast@ipcko.sk


Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Stitcher ¦ PodBean ¦ RSS