Väčšinou robíme podcasty o tom, čo trápi deti a čo im môžeme pomôcť. V tomto dieli sme však spravili výnimku a pozreli sa na to, čo trápi rodičov a čo môže pomôcť im. Lebo viete, nakoniec to pomôže aj deťom:).

Každý z nás bol dieťaťom a väčšina z nás bude aj rodičmi a teda vieme, že vzťah medzi rodičom a dieťaťom je niečo, čo sa nedá len tak zmazať, alebo opustiť, keď to nefunguje. A že nás toto puto bude tak, či onak sprevádzať celý život. Preto je pre obe strany veľmi bolestivé a zraňujúce ak sa ich vzťah nevyvíja podľa predstáv. Deti často ťahajú za kratší koniec a zdôverujú sa nám na linke dôvery IPčko.sk o tom ako ich rodičia nechápu, alebo z nich dokonca majú strach a boja sa s nimi rozprávať, zvlásť ak sa s niečím trápia. Rodičia síce vyzerajú, že dokážu takéto situácie zvládať lepšie, my však vieme, že sa môžu trápiť rovnako, ak nie viac. Z trápenia však vzniká frustrácia a z frustrácie hnev a z hnevu krivdy na ktoré sa ťažko zabúda.Nikdy preto nie je neskoro začať pracovať na vzťahoch v rámci rodiny a začať sa učiť počúvať. Koniec koncov, ako vraví koučka Zuzana Valábková, ako rastú deti, rastú aj rodičia. Aspoň z pohľadu psychológie:).

Práve Zuzku sme si zavolali do ďalšieho dielu hmmm…. Okrem spomenutého koučingu je aj špeciálna pedagogička a hlavne matka, a to teraz pozor, deviatich detí! To však nie je všetko. Štyri z nich sú osvojené, čo sa stalo za pomerne dramatických udalostí. Celý príbeh si môžete pozrieť napríklad TU. Deväť detí, to už je dostatok príležitostí na to zistiť, ako byť lepším rodičom, čo poviete:). Preto sme sa rozhodli so Zuzky vytiahnuť trošku z jej skúseností a dozvedieť sa o viac o dnešných rodičoch, dnešných deťom, koučingu a hlavne výchove, ktorá nemusí len prikazovať a trestať, ale skôr načúva a pomáha.

Prajeme príjemný a inšpiratívny zážitok:). A môžete sa podeliť s vašimi dojmami, kontaktovať nás môžete cez mail podcast@ipcko.sk, alebo cez FACEBOOK, alebo INSTAGRAM.

A budeme veľmi radi aj za vašu podporu, lebo len vďaka nej môžeme pokračovať a napredovať. Zriadili sme PATREON, cez ktorý nám môžete prispievať, určite tam kliknite a dozviete sa viac.

Ak máte nápady alebo pripomienky, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese podcast@ipcko.sk

Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Stitcher ¦ PodBean ¦ RSS