Psychoterapia. To je slovo, ktoré sa u nás na poradniach IPČKO.SK a DOBRÁ LINKA objavuje celkom často. Či už ju odporúčame my ako možnú liečbu, alebo sa nám zverujete som svojimi pozitívnymi aj negatívnymi zážitkami z takýchto stretnutí alebo sa naopak neviete odhodlať k osloveniu odborníka. Jednoducho tam, kde sa hovorí o duševných, rodinných, či partnerských problémoch, tam sa skôr, či neskôr objaví ako jedno z možných riešení aj psychoterapia.

A aj keď nejde o žiadnu novinku (zakladateľom je ako obvykle Sigmund Freud), stále je v našej spoločnosti stigmatizovaná. Jedni sa hanbia, že ju navštevujú, druhí ňou opovrhujú a niekde medzi nimi sú tí, ktorí nevedia, čo si o nej myslieť.

A pri tom je často vhodnejším a účinnejším riešením ako napríklad lieky, resp. môžu sa navzájom veľmi vhodne dopĺňať a dosiahnuť tak lepšie želaný stav. Mnohí nad ňou však ani neuvažujú, prípadne sú odradení po pár sedeniach, alebo nevedia nájsť vo svojom okolí vhodného a dostupného odborníka.

Nájsť toho správneho terapeuta je skutočne fuška, rovnako ako prejsť si terapeutickým procesom. Ale stojí to za to. A aby sme zodpovedali aj otázky prečo psychoterapia funguje, ako prebieha a ako sa zorientovať medzi rôznymi odborníkmi a zvládnuť to finančne, pozvali sme si do Študijka psychiatra a psychoterapeuta s dlhoročnou praxou Jána Ballxa.

Ak práve hľadáte vhodného odborníka vo Vašom okolí, pomôcť Vám môže aj naša nová MAPA POMOCI. Ak sa Vám naše podcasty páčia, môžete ich podporovať pomocou programu PATREON, prenájmom nášho ŠTÚDIA, alebo zdieľaním na sociálnych sieťach. Ak máte pripomienky, alebo nápady kontaktovať nás môže cez MAIL, alebo FACEBOOK, či INSTAGRAM

„Tento diel bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality“.

Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Stitcher ¦ PodBean ¦ RSS