Vitajte pri najnovšom diele nášho podcastu. Dnes to bude iné, než ste pri nás zvyknutí. Pozvaným hosťom bol MUDr. Ján Ballx – psychiater, psychoterapeut a zároveň maliar a umelec.

Pod pojem „umenie“ môžeme v dnešnej dobe zaobaliť už takmer všetko, no všetky umelecké výtvory spája jediné – sú prejavom jedinečnosti ľudskej duše. A je pravda, že tvorivá činnosť má určitý liečebný potenciál, pretože umožňuje sebavyjadrenie a sebareflexiu. Všetko však má svoju postupnosť – privítať pacienta, ktorý trpí panickou poruchou, so štetcom a farbami… no je dosť možné, že by zutekal.

Napriek tomu, že Ján Ballx nevykonáva priamo arteterapiu, rozprávali sme sa o tom, ako on, ako umelec vníma tento spôsob pomoci. Ako jeden zo spôsobov terapie u svojich pacientov používa experiment, ktorý sa veľmi približuje k práci s tvorivosťou. Za umenie nepovažuje to, čo je drahé, ale to, čo nám pomáha otvárať nové horizonty a posúva nás v živote ďalej.

Vypočujte si najnovší diel a zistite, či umelec musí pre tvorbu kvalitného umenia v živote aj trpieť, ako nám tvorivosť pomáha v každodenných činnostiach a ako „debilita“ súvisí s normalitou.

Príjemné počúvanie!

Nezostávajte so svojimi ťažkosťami sami a využite pomoc odborníkov: ⌲ IPčko.sk ⌲ Dobrá linka ⌲ Krízová linka pomoci

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach: ⌲ Facebook ⌲ Instagram ⌲ Youtube ⌲ podcast[@]ipcko.sk

Ak sa Vám naša práca páči a považujete ju za dôležitú, budeme veľmi vďační za Vašu pomoc: ⌲ Patreon (pre pravidelnú podporu) ⌲ Darujme.sk (pre podporu celého občianskeho združenia IPčko) ⌲ Prenájom štúdia

hmmm… pre Vás pripravujú: ⌲ Moderátor a realizácia: Marek Franko ⌲ Produkcia a odborný dohľad: PhDr. Marek Madro, PhD. Mgr. Lenka Nemcová a Mgr. Zuzana Juráneková.

Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Stitcher ¦ PodBean ¦ RSS