V IPčku síce vieme veľa, nie však toľko, aby sme sa nebáli opýtať. Preto sme sa rozhodli pozývať do nášho podcastu aj odborníkov z iných oblastí psychológie, ktoré nás zaujímajú a ktorím veríme.

Jedným z nich je aj Karol Kleinmann, dopravný psychológ. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že dopravná psychológia je na míle vzdialená psychológii s akou pracujeme na našej poradni, opak je pravdou. Karol je taktiež v každodennom kontakte s mladými ľuďmi. Keď je totiž mladý šofér pristihnutý za volantom pod vplyvom alkoholu, musí povinne navštíviť psychológa. Vďaka tomu Karol presne vie, čo sa deje v hlavách mladých ľudí, ktorí nebezpečne šoférujú, rovnako aj to, že viacero faktorov mladí vodiči ovplyvniť nedokážu, ale aj to, čo môžu spraviť aby sa nehodám vyhli. Veď podľa štatistík práve v autách umiera najviac mladých ľudí. Preto ak sami šoférujete, ste rodič, alebo sadáte k mladému vodičovi do auta, tento podcast je určený práve pre nás.

A keďže sme mali veľa otázok a Karol na ne ochotne odpovedal, vznikla doteraz naša najdlhšia epizóda. Pripájame preto aj nápovedu, aby ste presne našli tému, ktorá Vás zaujíma.

00:47

Čo robí dopravný psychológ a kedy sa stretáva s mladými ľuďmi?

02:53

Prečo nám najväčšie riziko hrozí práve za volantom?

04:53

Sú mladí vodiči zlí vodiči?

12:07

Faktor rýchlosti

15:26

Faktor alkoholu

17:02

Aká je úloha rodičov?

19:44

Ako šoféruje dopravný psychológ?

21:12

Ako fungujú autoškoly?

23:57

Čo sa zmení po kurze u dopravného psychológa?

Ďalšie diely podcastu „hmmm…“ nájdete aj TU.
Ak máte nápady alebo pripomienky kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese podcast@ipcko.sk. 
Počúvať nás môžete tu:


Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Stitcher ¦ PodBean ¦ RSS