VÁŠ DAR MÔŽE ZACHRÁNIŤ ŽIVOT

KAŽDÝ DEŇ odpovedáme na takmer 50 volaní o pomoc od ľudí, ktorí rozmýšľajú nad ukončením svojho života. Cítia sa opustení, osamotení a nevidia východisko zo svojej situácie. Spoločne hľadáme svetlo, ktoré ich z tejto temnoty vyvedie von. Podporte naše krízové linky, aby sme mohli aj naďalej pomáhať ľuďom v ťažkých životných situáciách.

Človek, ktorý sa rozhodne vziať si život, nevidí východisko. Nevie ako ďalej a je uväznený – v smútku, v strachu, v bolesti. Vďaka krízovým linkám IPčka môže nájsť pomoc a východisko zo svojej ťažkej situácie.

Vyzbierané: 9547
Dary: 367
47.74%
0€
20000€

PODPORTE KRÍZOVÉ LINKY IPČKA

Myšlienky na ukončenie života ešte nemusia znamenať konečnú. Už jeden telefonát môže zachrániť život. Váš dar podporí prácu psychológov a psychologičiek, ktorí nonstop a bezplatne pomáhajú ľuďom v núdzi.

Každý váš dar nám veľmi pomôže.

SME TU PRE VŠETKÝCH, KTORÝCH BOLÍ DUŠA.
NONSTOP – BEZPLATNE – ANONYMNE

Minulý rok naši psychológovia riešili 17,106 volaní o pomoc, ktoré súviseli s myšlienkami na samovraždu. To je v prepočte takmer 50 denne.

Títo ľudia sa cítia opustení, osamotení a nevedia čo ďalej.

V takých momentoch je kľúčové, aby tu pre nich niekto bol. Aby niekto zdvihol telefón, odpovedal na správu a na volanie o pomoc.
Myšlienky na ukončenie života totiž ešte nemusia znamenať konečnú. Už jeden telefonát môže zachrániť život.

Koncom roka 2023 sme museli prijať ťažké rozhodnutia a znížiť naše náklady o 30%. To bohužiaľ znamenalo aj zníženie počtu psychológov a psychologičiek.

Volaní o pomoc však neubúda. Práve naopak, neustále pribúdajú. Aktuálne nám preto každý jeden dar pomôže túto situáciu lepšie ustáť a aj naďalej na ne odpovedať.

Podporte, prosím, naše krízové linky, aby sme mohli aj naďalej pomáhať ľuďom v ťažkých životných situáciách.

Aby sme im aj naďalej mohli BEZPLATNE a NONSTOP v tých kritických chvíľach zdvihnúť telefón, odpovedať na správy, či pomôcť osobným rozhovorom a vyraziť za nimi do terénu.

Ďakujeme. 🙏

JEJ ŽIVOT SA NÁM PODARILO ZACHRÁNIŤ V POSLEDNEJ MINÚTE.

Na Krízovú linku pomoci sa koncom novembra ozvalo mladé dievča. Chcelo dobrovoľne ukončiť svoj život. Náš Krízový intervenčný tím IPčko za ňou okamžite išiel, zastabilizoval ju a vzal do nemocnice, kde sa o ňu postaral zdravotnícky personál.

Jednému mladému človeku sme pomohli uniesť ťažobu života. A tento príklad je len jedným z tisícov, s ktorými sa ustavične stretávame.

Cez linky pomoci, chat, ale aj pomoc v teréne sa snažíme byť k dispozícii každému, kto sa na nás obráti. No naše kapacity sú obmedzené. Vďaka vašej podpore budeme môcť ďalej pomáhať niesť ťažkosti ľudí v kritických životných situáciách.

Darujte aj vy a bude to o niečo ľahšie.

Každý dobrý koniec nám dáva silu ísť ďalej