VÁŠ DAR MÔŽE ZACHRÁNIŤ ŽIVOT

KAŽDÝ DEŇ odpovedáme na viac ako 50 volaní o pomoc od ľudí, ktorí rozmýšľajú nad ukončením svojho života. Cítia sa opustení, osamotení a nevidia východisko zo svojej situácie. Spoločne hľadáme svetlo, ktoré ich z tejto temnoty vyvedie von. Podporte naše krízové linky, aby sme mohli aj naďalej pomáhať ľuďom v ťažkých životných situáciách.

Človek, ktorý sa rozhodne vziať si život, nevidí východisko. Nevie ako ďalej a je uväznený – v smútku, v strachu, v bolesti. Vďaka krízovým linkám IPčka môže nájsť pomoc a východisko zo svojej ťažkej situácie.

Vyzbierané: 6126
Dary: 194
30.63%
0€
20000€

PODPORTE KRÍZOVÉ LINKY IPČKA

Myšlienky na ukončenie života ešte nemusia znamenať konečnú. Už jeden telefonát môže zachrániť život. Váš dar podporí prácu psychológov a psychologičiek, ktorí nonstop a bezplatne pomáhajú ľuďom v núdzi.

Každý váš dar nám veľmi pomôže.

SME TU PRE VŠETKÝCH, KTORÝCH BOLÍ DUŠA.
NONSTOP – BEZPLATNE – ANONYMNE

Len za prvý polrok 2023 naši psychológovia riešili viac ako 9,300 volaní o pomoc, ktoré súviseli s myšlienkami na samovraždu. To je v prepočte viac ako 50 denne.

Od roku 2020 umiestňujeme ku koľajniciam špeciálne tabule. Lepíme ich na miesta, kde opakovane dochádza k tragédiám. Na tabuliach je odkaz nádeje pre ľudí, ktorí rozmýšľajú, že si vezmú život a kontakt na naše krízové linky. Vďaka nim nás už o pomoc požiadalo viac ako 300 ľudí.

Naši psychológovia a psychologičky každý deň komunikujú s ľuďmi, ktorí rozmýšľajú nad ukončením života. Začína sa to prvým kontaktom cez e-mail, chat či telefón, niektoré z nich aj vďaka týmto tabuliam. No pokračuje to krízovým poradenstvom, zásahmi priamo v teréne či podporou pre blízke okolie. Vykonávame tiež preventívne aktivity na školách a v našich krízových centrách a kluboch.

Naším cieľom je, aby sme pomohli čo najviac ľuďom v núdzi a aby ku koľajniciam ani len neprišli.

JEJ ŽIVOT SA NÁM PODARILO ZACHRÁNIŤ V POSLEDNEJ MINÚTE.

Na Krízovú linku pomoci sa koncom novembra ozvalo mladé dievča. Chcelo dobrovoľne ukončiť svoj život. Náš Krízový intervenčný tím IPčko za ňou okamžite išiel, zastabilizoval ju a vzal do nemocnice, kde sa o ňu postaral zdravotnícky personál.

Jednému mladému človeku sme pomohli uniesť ťažobu života. A tento príklad je len jedným z tisícov, s ktorými sa ustavične stretávame.

Cez linky pomoci, chat, ale aj pomoc v teréne sa snažíme byť k dispozícii každému, kto sa na nás obráti. No naše kapacity sú obmedzené. Vďaka vašej podpore budeme môcť ďalej pomáhať niesť ťažkosti ľudí v kritických životných situáciách.

Darujte aj vy a bude to o niečo ľahšie.

Každý dobrý koniec nám dáva silu ísť ďalej