Korona kríza nám všetkým ukázala, že moderné technológie sú pre terapeuta v dnešnej dobe veľmi dôležité a aj my v IPčku sme sa presvedčili, že dištančné poradenstvo skutočne má obrovský zmysel.

Psychologička a IPčkárka telom i dušou, Mgr. Katarína Vincová, prišla do Študijka porozprávať o rôznych formách poradenstva na diaľku, ale najmä o e-mailovej poradni, ktorej v IPčku sama šéfuje.

Katkinými rukami prešli už tisíce mailov a v najnovšej časti podcastu hmmm… nám prezradila, aké výhody práve ona vidí v poradenstve bez osobného kontaktu – že je anonymné a bezplatné a pre klienta, ktorý nie je pripravený sa osobne stretnúť s psychológom, to je jednoduchá cesta z pohodlia domova.

Katka nám tiež vysvetlila, akí ľudia si vyberajú rôzne formy dištančného poradenstva, že telefón a chat si volia tí, ktorí si nevedia poradiť v aktuálnej situácií a video naopak využívajú tí, čo už v živote spravili určité rozhodnutie a radi by k nemu dostali spätnú väzbu od odborníka.

A dozviete sa aj, aké sú riziká poradenstva bez osobného kontaktu, ako funguje práve to e-mailové, či klienti píšu aj rozlúčkové maily a na záver naša hostka poodhalí príbeh z mailovej schránky, ktorý jej najviac utkvel v pamäti.

Určite sa oplatí počúvať.

GAUČ UŽ NESTAČÍ! – Staňte sa členom tímu IPčka a naučte sa pomáhať pomocou moderných technológii. Len do 1.10.

Ponuky našich kurzov a vzdelávacích webinárov nájdete TU.

Nezostávajte so svojimi ťažkosťami sami a využite pomoc odborníkov: ⌲ IPčko.sk ⌲ Dobrá linka ⌲ Krízová linka pomoci

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach: ⌲ Facebook ⌲ Instagram ⌲ Youtube ⌲ podcast[@]ipcko.sk

Ak sa Vám naša práca páči a považujete ju za dôležitú, budeme veľmi vďační za Vašu pomoc: ⌲ Patreon (pre pravidelnú podporu) ⌲ Darujme.sk (pre podporu celého občianskeho združenia IPčko) ⌲ Prenájom štúdia

hmmm… pre Vás pripravujú: ⌲ Moderátor a realizácia: Marek Franko ⌲ Produkcia a odborný dohľad: Mgr. Lenka NemcováPhDr. Marek Madro, PhD. a Mgr. Zuzana Juráneková.

Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Stitcher ¦ PodBean ¦ RSS