Už ste tie slová počuli asi nespočetnekrát. Aj v našom podcaste ich často používame, ale zatiaľ sme ich poriadne nevysvetlili. Čo je chyba, pretože úzkosti a depresie sa v našej spoločnosti, a zvlášť počas pandémie Covid-19, objavujú čoraz častejšie a podľa našich čísel ich výskyt výrazne rastie najmä u detí a mladých ľudí.

Ale izolácia od priateľov a rovesníkov, samota, neistota a zvýšená psychická záťaž, ktoré nám korona kríza priniesla, negatívne vplývajú na nás všetkých. Proti ťažkostiam akými sú úzkosť, či depresia, ktoré môžu byť ich priamym následkom, tak nie je stopercentne imúnny nikto. A v takých chvíľach je dobré vedieť o nich čo najviac – aké sú symptómy, prejavy a aká môže byť účinná prevencia, liečba a ako môže pomôcť psychológ, či psychiater.

Poďme preto dobehnúť resty a porozprávať sa o tom, čo to úzkosti a depresie sú, ako sa prejavujú, prečo môžeme mať, čo nám môže pomôcť pracovať s nimi, či sa ich zbaviť? Na to všetko nám odpovedal psychológ a psychoterapeut Mgr. Martin Miler.

Nezostávajte so svojimi ťažkosťami sami a využite pomoc odborníkov: ⌲ IPčko.sk ⌲ Dobrá linka ⌲ Krízová linka pomoci, 0800 500 333

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach: ⌲ Facebook ⌲ Instagram ⌲ Youtube ⌲ podcast[@]ipcko.sk

Ak sa Vám naša práca páči a považujete ju za dôležitú, budeme veľmi vďační za Vašu pomoc: ⌲ Patreon (pre pravidelnú podporu) ⌲ Darujme.sk (pre podporu celého občianskeho združenia IPčko)

Naše Študijko si môžete aj prenajať! ⌲ Chcem vedieť viac

hmmm… pre Vás pripravujú: ⌲ Moderátor a realizácia: Marek Franko ⌲ Produkcia a odborný dohľad: PhDr. Marek Madro,PhD., Mgr. Lenka NemcováPaedDr. Zuzana Juráneková.

Apple Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Youtube ¦ PodBean ¦ RSS