Medzi láskou a samotou je niekedy tenká hranica. Môžeme byť vo vzťahu a cítiť sa pritom osamelo, rovnako môžeme byť aj „single“ a protom nemať ten pocit. A nikde nie je napísané, že sa to všetko nemusí, pokojne aj zo dňa na deň, obrátiť naruby.

Blízko má samota a láska aj v kalendári, kedy hneď po 14. februári, sviatku zamilovaných a lásky, nasleduje 15. február – deň osamelých. A aby toho nebolo málo, aj u nás na linke dôvery IPčko.sk sú takmer vedľa seba. Problémy so vzťahmi, alebo pocit osamelosti sa objavujú ako tretia, resp. prvá najčastejšia téma s ktorou sa na nás mladí ľudia obracajú.

Keďže vydanie nového podcastu nám vyšlo presne na sviatok svätého Valentína, rozhodli sme sa venovať nielen témam vzťahov, samoty, ale aj zoznamovaniu sa a zoznamkám a proste všetkému čo s láskou aspoň trochu súvisí. Do štúdia sme si pozvali psychologičku a terapeutku Eriku Čisárikovú, ktorá založila organizáciu LáskaTu a venuje sa najmä tzv. matchmakingu, čo je veľmi zaujímavá forma zoznamovania sa za pomoci psychológa, ktorý sa Vám snaží nájsť Vašu polovičku presne na mieru.

Viac o tom ako, a či to vôbec funguje, kde robíme vo vzťahoch chyby, ako prekonať ostych pri zoznamovaní, ale aj čo sú výhody a nevýhody samoty a zoznamovacích aplikácii sa už dozviete v našom novom hmmm…:)

Sme veľmi radi, že nás počúvate. Zdieľať nás môžete aj na Facebooku a Instagrame, podporovať pomocou platformy Patreon a kontaktovať s nápadmi a pripomienkami aj mailom na adrese: podcast@ipcko.sk

Ďakujeme!

Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Stitcher ¦ PodBean ¦ RSS