Zamestnanie, živobytie, povolanie, robota alebo jednoducho – práca. Nech už používame ktorékoľvek z týchto slov a máme k nemu akýkoľvek vzťah, nemôžeme poprieť, že to, čo vyjadruje je výraznou ak nie priam dominantnou súčasťou dospelého života väčšiny z nás. A to až tak, že je nám ťažko, keď o ňu prídeme a sme nezamestnaní a možno aj ťažšie aj keď ju máme, ale je jej príliš veľa a zažijeme tzv. vyhorenie, alebo burnout.

Preto sme sa v novom dieli podcastu hmmm… rozprávali nielen o tom, čo pre nás práca znamená a akú úlohu v našom živote hrá, v čom je náročná nezamestnanosť a čo nám môže pomôcť ju prekonať, ale aj o tom, čo je to syndróm vyhorenia, aké má príčiny, symptómy, prejavy a v neposlednom rade ako sa z neho dostať a znova získať pracovné nadšenie ak nám chýba motivácia. Našim cteným hosťom bol lektor a psychológ špecializujúci sa na prevenciu a pomoc pri vyhorení Mgr. Matúš Bakyta.

Pomôžte nám Vašimi 2%!

Mgr. Matúš Bakyta: ⌲ KontaktPríbeh vyhorenia Testy vyhorenia: ⌲ Vyhorenie.skPsychoweb.cz

Nezostávajte so svojimi ťažkosťami sami a využite pomoc odborníkov: ⌲ IPčko.sk ⌲ Dobrá linka ⌲ Krízová linka pomoci, 0800 500 333

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach: ⌲ Facebook ⌲ Instagram ⌲ Youtube ⌲ podcast[@]ipcko.sk

Ak sa Vám naša práca páči a považujete ju za dôležitú, budeme veľmi vďační za Vašu pomoc: ⌲ Patreon (pre pravidelnú podporu) ⌲ Darujme.sk (pre podporu celého občianskeho združenia IPčko)

Naše Študijko si môžete aj prenajať! ⌲ Chcem vedieť viac

hmmm… pre Vás pripravujú: ⌲ Moderátor a realizácia: Marek Franko ⌲ Produkcia a odborný dohľad: PhDr. Marek Madro,PhD.Mgr. Lenka Nemcová a PaedDr. Zuzana Juráneková.

Apple Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Youtube ¦ PodBean ¦ RSS