Zo života ONLINE TERÉNU – „Keď ti ani vlastná matka nerozumie“

Opäť sa Vám hlásime z projektu Online terénnej práce, ktorý tvorí skupina nadšených psychológov s veľkou chuťou denne mapovať online prostredie a pomáhať ľuďom vo chvíľach, keď im je ťažko a v momentoch, kedy odpovede na svoje otázky hľadajú na internete. 
Nie vždy sa im podarí „kliknúť“ na tie správne miesta. Preto sme tu MY, aby sme to „kliknutie“ posunuli správnym smerom. 
Pomáhame im slovami podpory, pomoci a relevantnými informáciami, ktoré prinesú nádej a odkaz, že #POMOCEXISTUJE a je možné ju násť….aj v online svete. 
Tam sa však naša práca nekončí, ale začína.
Z našej „online dielne“ pravidelne vychádzajú aj pomáhajúce obsahy, ktoré majú rôzne podoby – články, videá, blogy, vlogy, live streamy, podcasty, plagáty,….
Tentokrát sme sa zamerali na slovník našich tínedžerov. 
Prečo?
Už 8 rokov IPčko stojí na strane mladých ľudí.
Viac ako 160 000-krát sme im odkázali, že #POMOCEXISTUJE.
Denne hovoríme a píšeme, že sme v tom, čo cítia a prežívajú s nimi – anonymne, bezplatne a nonstop.
A oni prichádzajú, pretože zažívajú porozumenie a prijatie.
IPčko.sk, Dobrá linka, Krízová linka pomoci aj projekt Online terénnej práce sa stal ich bezpečným virtuálnym miestom. 
A tomuto prijatiu a porozumeniu sa snažíme „naučiť“ aj rodičov, učiteľov, odborníkov a každého, kto sa venuje práci s mladými ľuďmi a záleží mu na tom, aby sa tieto svety spojili.
Tak vznikla myšlienka a následne mini slovník „Keď ti ani vlastná matka nerozumie“ v tejto podobe. 
Skúšali sme ho pomenovať aj inak, hľadali sme „ideálny názov“, ale nakoniec sme sa zhodli, že práve tento vystihuje aktuálnu situáciu medzi mladými ľuďmi a dospelými, náš zámer a cieľ. 
Jeho cieľom je PRIBlLÍŽENIE dospelých k mladým ľuďom rečou im vlastnou, ktorej v istým momentoch fakt „nikto“ nerozumie, ale oni si navzájom rozumejú úplne perfektne. 
Je naozaj „mini“, ale veríme, že to bude dobrý štart k tomu, aby ste sa zmenili na „lingvistov“, spoznávali a napojili sa na jazyk mladých ľudí a prenikli tak do ich sveta.

 Za tento slovník vďačíme našej online tereňáčke Lucke a jej odbornému konzultantovi Alexandrovi :).