Samovražda, ako náhle a úmyselné ukončenie vlastného života, je dnes jednou z najčastejších príčin smrti mladých ľudí. Podľa štatistík WHO svoj život ukončí približne jeden človek každých 40 sekúnd. 

Prečo to je tak?

To, že ľudia ukončia svoj život nemusí nevyhnutne znamenať, že chceli zomrieť.

Vďaka našej internetovej poradni pre mladých IPčko.sk sa do roka stretávame asi s 1000 mladými ľuďmi, ktorí nám hovoria o svojich sebapoškodzujúcich a samovražedných myšlienkach a pokusoch, a tiež o tom, ako veľmi potrebujú, aby ich utrpenie skončilo. 

V naročných situáciách sme tu vždy pre nich, aby sme spoločne hľadali inú cestu z ťažkostí, akou je nezvratné ukončenie života.

Chceš v tom pomôcť aj ty? Môžeš!


Zapojením sa do nášho nového projektu Záleží na TEBE! môžeš pomôcť šíriť posolstvo o tom, ako je každý z nás jedinečným, potrebným a nenahraditeľným kúskom obrovskej skladačky.

 


Ako na to?

Kúp  TU  NÁRAMOK s nápisom ZÁLEŽÍ NA TEBE! 

A tým niekomu zachrániš život.

Naši psychológovia denne hovoria s niekoľkými mladými ľuďmi, ktorí uvažujú o samovražde a ty pomôžeš,
aby naša služba pomoci zostala dostupná a kvalitná.


Náramok je odkazom na odbornú a ľahko dostupnú pomoc.
Náramok ZÁLEŽÍ NA TEBE! prináša záchranu života.

Navyše, náramok Záleží na Tebe! môžeš nosiť.

Jeho úlohou je aby mladým ľuďom  každý deň pripomínal jedinečné a potrebné miesto na svete, ktoré nemôže nahradiť nikto iný.
Mladí ľudia, ktorí sú ohrození samovražedným správaním veľmi často cítia, že sú neprijatí, sklamaní, zranení, akoby nemali kam patriť.
Náš náramok má v sebe moc priniesť informácie o diskrétnej odbornej pomoci a zážitku nádeje a prijatia.

Ak  stretneš niekoho, kto by podľa Teba potreboval počuť slová, o ktorých hovorí náramok, daruj mu ho s vysvetlením, čo náramok symbolizuje.

Možno Ti to ani nenapadlo, existuje vysoká šanca, že si mu/jej  zachránil život!

Pár náramkov sme už medzi mladých ľudí s myšlienkami na samovraždu dostali a môžeme potvrdiť, že to funguje. Z našich dát vychádza, že mladí ľudia, ktorí o nás počujú, sa na našu poradňu naozaj v krízovej situácii aj obrátia.

Chceme tu byť.
Pre neho, pre ňu, pre Teba.

Pomôžeš nám?