Vidíš  prax v psychólogii tak ako vidí dieťa pred narodením život po pôrode? 
Si zvedavý a nevieš sa dočkať stretnutia s naozajstným svetom? Veľa sa oň zaujímaš, počúvaš o ňom od svojho okolia a kopeš nôžkami, lebo chceš nové informácie a podnety z ozajstného  psychologického sveta? 
Cez steny “Tvojej” pohodlnej maternice Ti plodová voda  do ešte nie úplne vyvinutých psychologických uší donáša, že už po škole by si mal mať prax?
Všetci Tvoji kamoši z iných odborov stážujú a Ty sa pýtaš, “Kde v psychológii sa dá stážovať alebo získať prax?” A len ťažko sa Ti získava odpoveď? 
No… kamoš v prenatálnom štádiu, máme pre Teba spôsob, akým sa môžeš ako psychológ narodiť do sveta! 
A Ty, čo už vieš dávno chodiť, nesmúť, prosím Ťa!
Chceme Ťa tiež! A všetkými 10-tymi!
Veríme, že Ťa predsa len ešte niečo naučiť môžeme (keďže už vieš chodiť, možno skákať? 🙂
A tešíme sa, že Ty naučíš niečo nás, bez ohľadu na to, či si sa už narodil alebo na svoj pôrod ešte len čakáš!
A čo sa to spolu budeme učiť, hľadať, objavovať, ochutnávať?
– celý veľký svet, v ktorom sa pomáha ľuďom – najmä mladým od cca 12 do 30 (neodmietneme ale ani 10-ročného chalana a babu alebo ich rodičov)
– celé to budeš robiť na diaľku- dištančne,  to znamená z domu, intráku, od frajera, babky (ak má internet) a keď už sa bavíme o svete psychólogie, budeš sa učiť poradenstvo… aby to bola väčšia sranda, tak prostredníctvom chatu.
– vieme, že Ti záleží na kamošoch, preto u nás nie si sám, ale v partii fajn ľudí, tiež psychológov alebo sociálnych pracovníkov, ktorí sa radi učia a objavujú a niektorí už aj čo-to vedia a sú ochotní podeliť sa o to s Tebou.
IPčko.sk hľadá nových poradcov
Ponúkame Ti možnosť učiť sa chodiť v oblasti dobrovoľníctva, v ktorej naše občianske združenie poskytuje pomoc mladým ľuďom a deťom v krízových situáciách. Kráčame s nimi najmä vo virtuálnom priestore na našej Internetovej poradni pre mladých IPčko.sk. Pristupujeme k nim profesionálne, ale hlavne ľudsky a s otvoreným srdcom. Cesta poradcu nie je jednoduchá, ale ver, že stojí za to! Denne sme svedkami, ako sa mladí vďaka našej práci môžu s novou nádejou pohnúť ďalej smerom k lepším zajtrajškom. 
IPčko.sk funguje už od roku 2012 a za ten čas sme pomáhali mladým ľuďom už viac ako 75 000- krát!
Poskytujeme chatové a e-mailové  poradenstvo, realizujeme aj  projekt na sociálnych sieťach a diskusných fórach, ktorý voláme „online terén“.
Teraz hľadáme nových kolegov do online chatovej poradne. Tu sa na nás obracajú mladí ľudia, ktorých spája zúfalstvo, samota, depresia, často prežili traumu, riešia vzťahové problémy, sebapoškodzujú sa, niektorých prenasledujú myšlienky na smrť.
Práca s klientmi na internetovej poradni je fakt náročná. No je krásna, pretože často sme svedkami zázrakov a vďaka šikovným expertom, s ktorými IPčko spolupracuje a priateľskému spôsobu práce, je aj veľmi efektívna.
Pôjde Ti to, ak máš… 
– odvahu kráčať do výnimočných častí psychologického sveta- tam, kde mladí pomáhajú mladým progresívne, moderne a cez internet
– a hlavne, chuť im pomáhať
– snahu hľadať originalitu v každom jednom príbehu mladého človeka
– otvorené oči, ktorými vidíš krásu v rozličných cestách mladých
– láskavosť
– elán robiť veci celým srdcom
– inšpiráciu pre iných
– chuť stále objavovať a zlepšovať sa
– priateľskosť
IPčkar/ka má otvorené oči, ktorými je ochotný pozrieť sa do životov druhých a hľadať v nich bezpečné miesta, kde sa im páči, kde sa chcú v pokoji “hrať,” hľadať si tam kamošov a učiť sa nové veci.
IPčkar/ka im pomáha objavovať aj to, čo už vedia a zdokonaľovať sa v tom. Ukazuje im, v čom je život pekný a ako si ho môžu užiť. Pomáha im, berie ich takých, akí sú, bez odsúdenia a je kamarátsky. Chce stále makať aj sám na sebe, hľadá svoje talenty a to, ako ich môže využiť. Ak niečo nevie, nemá problém vypýtať si radu od kolegov a ak má sám ťažkú chvíľku, je pre neho OK požiadať o podporu a pomoc.
Vie pracovať sám, ale v tíme ho to baví tiež a kooperatívnej hre sa teší, lebo spolupracuje rád.
Ako IPčkar/ka budeš uplatňovať svoje schopnosti  prostredníctvom chatového poradenstva na internete. Popri tom sa neustále budeš učiť, ako to  robiť lepšie a efektívnejšie. Svoju prácu budeš robiť  doma v zhode s dobrovoľníckou zmluvou a etickým kódexom.
Potrebujeme, aby si bol…

• študent min. Bc. ročníka v odboroch psychológia, sociálna práca alebo sociálne služby a poradenstvo
Keďže slovo “musíš” sa u nás nemusí, zapadneš medzi nás, ak máš… 
• záujem o prácu s mládežou v prijímajúcej atmosfére
• profesionálny prístup
• ochotu vzdelávať sa
• schopnosť sebareflexie
• empatiu, trpezlivosť, otvorenosť
• cit pre zodpovednosť

Akým pôsobom Ti budeme asistovať pri narodení sa do naozajstného sveta psychológie alebo Ťa sprevádzať v objavovaní jeho ďalších zákutí? 

možnosťou získať neopakovateľné skúsenosti
⁃praxou v poradenskej oblasti
⁃pravidelnou expertnou supervíziou
akreditovaným vzdelávaním v dištančnom poradenstve
inými špecializovanými vzdelávaniami 
certifikátmi o úspešne absolvovaných vzdelávaniach
pravidelnými konzultáciami so skúsenejšími kolegami
podporujúcim a priateľským tímom mladých odborníkov
Chceš sa k nám pridať?
Podeľ sa s nami o to, ako si predstavuješ psychológa, ktorý iným skutočne efektívne pomáha . Povedz nám o svojej predstave vo video eseji (za ktorú získaš body navyše oproti bežnej písanej eseji v rozsahu max. 2x A4) na tému:
“Toto je psychólog, ktorý naozaj pomáha!”
V eseji nám odpovedz na tieto otázky:
Ako si predstavuješ efektívnu pomoc iným?
Ako si predstavuješ psychológa, ktorý ju iným môže poskytnúť?
Akú “výbavu” (spôsob, metody, nástroje, vlastnosti) potrebuje na to, aby ju poskytoval?
Ako sa Ty k takémuto psychológovi približuješ?
Čo ešte potrebuješ urobiť a získať pre to, aby si sa ním skutočne stal (tým nemyslíme len vzdelanie :)?
Ako svojou doterajšou “výbavou” psychológa i človeka obohatíš IPčko a IPčkarov?
Čo Ti môže stáť v ceste, na ktorej sa máš stať super psychológom
?
Aké nástrahy Ťa môžu čakať vo svete IPčka? Čoho sa obávaš?
Vyplň prihlasovací formulár. Prilož k nemu vypracovanú (video)esej.
Vyplniť ho musíš do 30.9. 2018.
S jeho vyplnením si nedávaj na čas, čím skôr nám ho odošleš, tým lepšie.
Buď pripravený/á na ďalšie inštrukcie. Výber nových poradcov prebieha vo viacerých kolách. To znamená, že od nás môžeš najneskôr 1.10. očakávať e-mail, v ktorom Ťa pozveme do ďalšieho kola. To bude pozostávať zo splnenia “rýchlej domácej úlohy”, ktorej podrobnosti Ti vysvetlíme v e-maili. Pre istotu si občas skontroluj zložku “spam” vo svojej e-mailovej schránke. Naše e-maily tam zvyčajne nezablúdia, ale nikdy nevieš.
Počkaj si na rozhodnutie, ktorým Ťa informujeme, či sa staneš poradcom IPčka. O našom rozhodnutí Ti dáme vedieť po skončení všetkých kôl náboru. Malo by to byť 8. októbra. V tomto termíne už budeme rozhodnutí, kto obohatí náš tím a každý prihlásený by mal vedieť, či bol prijatý alebo nie. V prípade, že sa staneš jedným/jednou z nás, oznámime Ti termíny akreditovaných vzdelávaní.
Ako si sa rozhodol/ rozhodla?
Chceš sa stať poradcom Internetovej poradne pre mladých IPčko.sk?
Klikli na PRIHLASUJEM SA a vyplň prihlasovací formulár.
Tešíme sa na Teba!
Tím IPčko