V IPčku síce vieme veľa, nie však toľko, aby sme sa nebáli opýtať. Preto sme sa rozhodli pozývať do nášho podcastu aj odborníkov z iných oblastí psychológie, ktoré nás zaujímajú a ktorím veríme.
Jedným z nich je aj Karol Kleinmann, dopravný psychológ. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že dopravná psychológia je na míle vzdialená psychológii s akou pracujeme na našej poradni, opak je pravdou. Karol je taktiež v každodennom kontakte s mladými ľuďmi. Keď je totiž mladý šofér pristihnutý za volantom pod vplyvom alkoholu, musí povinne navštíviť psychológa. Vďaka tomu Karol presne vie, čo sa deje v hlavách mladých ľudí, ktorí nebezpečne šoférujú, rovnako aj to, že viacero faktorov mladí vodiči ovplyvniť nedokážu, ale aj to, čo môžu spraviť aby sa nehodám vyhli. Veď podľa štatistík práve v autách umiera najviac mladých ľudí. Preto ak sami šoférujete, ste rodič, alebo sadáte k mladému vodičovi do auta, tento podcast je určený práve pre nás.
A keďže sme mali veľa otázok a Karol na ne ochotne odpovedal, vznikla doteraz naša najdlhšia epizóda. Pripájame preto aj nápovedu, aby ste presne našli tému, ktorá Vás zaujíma.
00:47
Čo robí dopravný psychológ a kedy sa stretáva s mladými ľuďmi?
02:53
Prečo nám najväčšie riziko hrozí práve za volantom?
04:53
Sú mladí vodiči zlí vodiči?
12:07
Faktor rýchlosti
15:26
Faktor alkoholu
17:02
Aká je úloha rodičov?
19:44
Ako šoféruje dopravný psychológ?
21:12
Ako fungujú autoškoly?
23:57
Čo sa zmení po kurze u dopravného psychológa?
Ďalšie diely podcastu „hmmm…“ nájdete aj TU.
Ak máte nápady alebo pripomienky kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese podcast@ipcko.sk.
Počúvať nás môžete tu:
Apple podcasty (iTunes) ¦ Google podcasty ¦ Spotify ¦ Stitcher ¦ PodBean ¦ RSS