Zázraky sa dejú?

Sny sa plnia?

Hmm… ktovie, ťažko povedať, pretože my v IPčku sme prežili niečo, o čom sme si nedovolili ani snívať! Zažili sme niečo, čo nás opätovne presvedčilo o tom, že dobro existuje, že ľudia chcú pomáhať a že SPOLU TO ZVLÁDNEME!

Nadácia Slovenskej sporiteľne, v spolupráci s Nadáciou Televízie Markíza pripravili benefičný koncert na podporu dvoch organizácií, ktoré pomáhajú ľuďom zasiahnutým koronakrízou. Keď sme sa dozvedeli, že jednou z tých organizácií je IPčko a náš projekt Krízovej linky pomoci, boli sme v šoku. Chvíľu sme tomu ani nedokázali uveriť. Počiatočný šok a prekvapenie, však veľmi rýchlo vystriedala radosť a vďačnosť. Keď sme si naplno uvedomili, o čo tu vlastne ide, zaplavil nás hrejivý pocit pri srdci, že nám chce niekto pomôcť. Je neskutočne krásne vedieť, že v tom nie sme sami a zažívať takú obrovskú podporu od partnerov, ale aj od bežných ľudí, ktorí sa rozhodli podporiť našu činnosť, k tomu sa fakt ťažko hľadajú slová.
Veľmi si to vážime!

Benefičný večer bol pre nás výnimočným zážitkom a obrovskou skúsenosťou. Na televízne štáby, sme už ako-tak zvyknutí, ale toto bolo niečo úplne iné. Najskôr k nám do officu prišla redaktorka Reflexu Jarka s kameramanom Marekom a natáčali sme dokrútku o našej práci na Krízovej linke pomoci.
Fu…musíme povedať, že to vôbec nebolo ľahké.
Správny uhol, správne svetlo, rozprávať zrozumiteľne, nahlas, nezakoktať sa, a pod. Na to všetko sme museli dávať pozor. Nezdá sa to, ale fakt to bola makačka. Chceme veľmi poďakovať pani redaktorke a pánovi kameramanovi, za ich trpezlivosť, ktorú s nami mali. Niektorí z nás mali dokonca svoju televíznu premiéru!

Netrpezlivo sme čakali na deň „D“, až to napokon prišlo. Siedmeho júna Televízia Makríza v hlavnom vysielacom čase odvysielala benefičný koncert „Spolu pre Slovenko“. Okrem známych slovenských interpretov, hercov a športovcov, ste v ňom mohli vidieť aj pár našich kolegov.
Marek, náš programový riaditeľ, bol dokonca priamo v štúdiu. V rozhovore s Viktorom Vincem prezradil, čomu sa IPčko venuje a prečo vlastne Krízová linka pomoci vznikla. Viktor mal tiež svoju premiéru.
No nie že by predtým niečo nemoderoval, práve naopak. Novinkou pre neho bolo výnimočné moderovanie spoločne s manželkou Adelkou.

 

Veľmi si ceníme príležitosť odprezentovať našu prácu takto verejne. Pretože vďaka tomuto charitatívnemu projektu sa o možnostiach pomoci dozvedelo celé Slovensko priamo vo svojich obývačkách.  

My ostatní sme sedeli v pohodlí našich obývačiek a spoločne sledovali tento príjemný večer. Prebudila sa v nás aj súťaživosť a tak sme si dali internú tipovačku, koľko peňazí sa prostredníctvom darcovských SMS vyzbiera.

Vážime si dôveru, ktorú ľudia vložili do našej práce.
Každé jedno euro sa v IPčku premieňa na odbornú pomoc pre desiatky tisíc ľudí v ťažkostiach, často veľmi vážnych, až krízových. Z výnosu bude činnosť Krízovej linky pomoci IPčka podporená sumou 22.000 eur, čo zabezpečí jej chod na ďalšie mesiace tohto roka. Ďakujeme tiež ešte raz Nadácii Slovenskej sporiteľne, ktorá poskytla 39.000eur na vznik Krízovej linky pomoci a na jej fungovanie počas prvých štyroch mesiacov.

Myslíme, že sa ani nedá opísať slovami, vďačnosť, pokora a pocit solidarity, ktorí prežívame, ešte aj teraz, niekoľko dní po tom.

Vďaka solidarite ľudí a pomoci Nadácií Slovenskej sporiteľne a telefónneho operátora Orange,  ktorý nás podporil finačne a technicky, si môžeme opäť na chvíľu vydýchnuť a nemusíme sa strachovať o financie na základnú prevádzku v najbližších mesiacoch.
V neziskovom sektore, je to naozaj veľká vec a my sme za ňu neskutočne vďační!

Ak ste náhodou tento fantastický benefičný koncert nevideli, pokojne kliknite na záznam z benefičného večera

ĎAKUJEME, SPOLU PRE SLOVENSKO